Relacja z targów EUROTOOL

W ubiegłym tygodniu w Krakowie odbyły się międzynarodowe targi obrabiarek i maszyn do metalu EUROTOOL. Nasi przedstawiciele również tam byli! Doradzaliśmy zarówno dostawcom jak i gościom odwiedzającym imprezę na co zwracać uwagę przy podejmowaniu działań eksportowych oraz z jakiś środków unijnych można korzystać. img_20161020_100731

Co ciekawe, nasze stoisko cieszyło się zarówno zainteresowaniem przedsiębiorców jak również organów publicznych – otóż, odwiedziła nas reprezentacja Ambasady Belgii w Polsce. Pracownicy Ambasady chcieli dowiedzieć się więcej na temat postrzegania rynku Belgijskiego przez Polskich przedsiębiorców.

W trakcie trzech dni targów, odbyło się wiele interesujących wystąpień m.in. na temat rozliczania środków europejskich czy perspektyw cyfryzacji przemysłu.

Wśród przedsiębiorców z którymi odbyliśmy rozmowy przeważało zdanie iż udział w międzynarodowych targach jest kluczowym działaniem przy pozyskiwaniu kontaktów –  zarówno do dystrybutorów, kontrachentów jak również bezpośrednio do klientów. Wszystkim firmom z którymi rozmawialiśmy polecaliśmy zgłębienie oferty programu Ministerstwa Rozwoju – Go To Brand. Ten program, który ruszy na początku 2017 roku, koncentruje się właśnie na finansowaniu udziału przedsiębiorcy w targach zagranicznych (o zasięgu międzynarodowym).

 

Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu.