Nowe możliwości uzyskania dotacji

Ostatnio pisaliśmy o możliwościach uzyskania dotacji dla firm na wsparcie działań eksportowych.

Rynek polskich producentów jest bardzo silny, jednak jego relacje handlowe koncentrują się głównie w obszarze eksportu do krajów sądziedzkich Polski.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Naczelnym krajem do którego są eksportowane polskie towary to Niemcy. Aktualnie, Ministerstwo Rozwoju poinformowało o uruchomieniu w najbliższym czasie możliwości współfinansowania działań eksportowych ze środków Unijnych. W ramach realizacja projektu firma będzie mogła wziąć udział w międzynarodowych targach branżowych, zorganizować misje gospodarcze oraz zakupić szkolenie i usługę doradczą.

 

W ramach projektu, firmy zainteresowane eksportem będą mogły nie tylko zintensyfikować działania handlowe lecz również rozszerzyć potencjalnie rynki zbytu o kraje Europejskie i nie tylko. Jest to bardzo interesująca możliwość dla firm które chciały by spróbować rozpocząć eksport do krajów egzotycznych takich jak, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy rynek Indii.

Koszty rozpoczęcia takiej działalności mogą być zaporowe dla średniej i małej wielkości firm. Aby jednak wspomóc takie firmy, Unia przewidziała możliwość pozyskania dotacji nawet do 85% wartości kosztów projektu w ramach promocji eksportu. Warto więc zastanowić się czy nie jest to najlepszy moment dla firm aby rozpocząć działalność eksportową?